Kā pareizi izvēlēties puzles bērniem?

Pareizi izvēlētas puzles bērniem var kļūt par prieka un baudas avotu. Taču, ja bērnam uzdot pārāk sarežģītu uzdevumu, tas var izsaukt garlaicību un frustrāciju. Par to ir svarīgi atcerēties, izvēloties puzles savam bērnam. Zemāk ir pāris ieteikumi kā labāk adoptēt spēli atbilstoši bērna prasmēm un attīstības līmenim.

Puzle spēles plusi:

Puzle spēle trenē pirkstiņus, attīsta bērnu iztēli, kognitīvās prasmes, kas atbild par spēles organizēšanu un stratēģiju. Puzles iemāca bērnam būt pacietīgam un neatlaidīgam, bet balva tam ir apmierinātība no redzamā rezultāta. Puzle spēle var būt netikai kā patstāvīgs darbs, bet ar to var spēlēties draugu vai ģimenes lokā.

Kā pareizi novērtēt sarežgījuma pakāpi?

Uz sarežgījuma pakāpi ietekmē sekojošie faktori:

  • Elementu daudzums
  • Elementu izmēri
  • Attēla detalizācijas pakāpe un krāsu diferenciācija
  • Bērna pieredze puzle spēlē
  • Izgatavošanas kvalitāte (kartona biezums, elementu izturība pret deformāciju, griešanas precizitāte)
  • Citi raksturojumi, kas var palīdzēt attēla salikšanai (attēla konturi, elementu formas u.c.

Kad var sākt?

Puzles Castorland ir paredzētas bērniem no 3 gadu vecuma. Tas ir atbilstošs moments, lai bērnam sāktu spēlēties ar kartona puzlēm, kuru sarežģījuma pakāpe ir nedaudz augstākā, nekā klučiem vai citām telpiskām rotaļlietām. Šajā vecumā bērns vairs neizpēta apkārtējo vidi ar mutes palīdzību, bet sāk pilnveidot roku motoriku un vizuāli atpazīt, kurus attēla fragmentus var salikt kopā. Ja bērns agrāk nekad nespēlēja ar puzlēm, viņam būs vajadzīga vecāku palīdzība.

Puzles 3 gadu vecumam

Mēs iesakam, lai paši mazākie bērni sāktu iepazīšanās ar puzle spēli, kurā ir liela izmēra elementi. Ir ļoti svarīgi izvēlēties puzle tematiku atbilstoši bērna interesēm.

Šajā vecumā bērnam patīk salikt labi pazīstamus priekšmetus un personāžus. Mūsu komerciālājā piedāvājumā ir populārāko pasaku tēmas. Kā arī ir dzīvnieki, mašīnas, situācijas.

Sākt var ar puzlēm no sērijas 4xPuzzle, kas sastāv no 4 attēliem, katrs attēls ir sadalīts uz 4, 5, 6 un 7 elementiem. Ir svarīgi izcelt, ka tas ir kontūra attēli, kas ļoti atvieglo attēla satura atpazīšanu. Attēli atšķiras ar sarežgījuma pakāpi. Spēli labāk sākt ar attēlu, kuram ir vismazākais elementu daudzums, lai pēc kārtas salikt nākāmo sarežģītāko attēlu.

3 gadu vecuma bērniem ar pieredzi piedāvājām sēriju 4xPuzzle, kas sastāv no 4 attēliem, bet katrs attēls ir sadalīts uz 8, 12, 16 un 20 elementiem.

Puzles 4-5 gadu vecumam

Pieredzei uzkrājoties, bērns sāk patstāvīgi salikt un manipulēt ar puzle elementiem. Neskatoties uz to, ka bērnam vēl ir daudz kļūdu, viņš pats sāk izstrādāt pirmās sistemātiskās verifikācijas metodes. Tas ir signāls uz to, ka var pāriet uz puzle spēli, kas satur lielāku elementu daudzumu vai sarežgītākās ilustrācijas.

4 gadu vecuma bērniem ir piemērotas puzles no sērijas Puzzle 20 Maxi ar liela izmēra elementiem un kontūra attēliem. Ir arī labas puzles no sērijas Puzzle 40 Maxi, kur ilustrāciju formāts ir tāds pats, bet elementu izmērs ir lielāks. Puzles no sērijas Puzzle 30 arī būs interesantas šai vecumu kategorijai.

5 gadu vecuma bērniem ir piemērotas puzles no sērijas 4xPuzzle (30+40+50+60 elementi). Pēc tam puzles no 60 elementiem.

Puzles 6-8 gadu vecumam

6 gadu vecuma bērniem ir labi attīstītas sintētiskās spējas un viņi prot pareizi salikt un manipulēt ar puzle elementiem, kā arī šķirot tos. Viņi prot izstrādāt savas salikšanas metodes (pēc formas, krāsas vai objekta uz attēla). Šī vecuma bērni meklē sarežgītas puzle spēles. Atkarībā no pieredzes, 8 gadu vecuma bērni var salikt puzles ar 260-500 elementiem.

Ir svarīgi atcērēties, ka elementu daudzumu un sarežgījuma pakāpi vajag izvēlēties atkarībā no bērna individuālām spējām.

Aicinām salikt puzles!